Liepos
17

Muzika dviems: Justas Šervenikas (fortepijonas, Lietuva), Philippe Graffin (smuikas, Prancūzija)

Atlikėjai: Justas Šervenikas (fortepijonas, Lietuva), Philippe Graffin (smuikas, Prancūzija) Koncerto data: 2021-07-17 16:00
Bilietų kainos rezervacijai: Mėlynas sektorius - 20€, Geltonas sektorius - 30€, Raudonas sektorius - 45€

30% NUOLAIDA BILIETAMS taikoma senjorams, moksleiviams ir studentams.
Dėl bilietų su nuolaida teirautis:
El. p. info@paliesiausdvaras.lt arba tel. +370 626 82 760.
Papildomas paslaugas rezervuokite:
El. p. info@paliesiausdvaras.lt arba tel. +370 626 82 760.
Vakarienė ir ...:

Šio koncerto pasiūlymai

Kelionė autobusu

Kelionė autobusu

Galite rinktis kelionę į koncertą mūsų transportu! Plačiau

Pageidaujantys atvykti iš Vilniaus į Paliesiaus dvare vyksiantį koncertą ir grįžti atgal registruojasi el.p. koncertai@paliesiausdvaras.lt. Kelionės į koncertą ir namo kaina asmeniui – 14 Eur.

Parduotuvėlė

Parduotuvėlė

Prieš koncertą kviečiame aplankyti ypatingų prekių Paliesiaus dvaro parduotuvėlę.

Ekskursija

Ekskursija

Likus 45 min. iki koncerto, klausytojams rengiame nemokamą ekskursiją po dvarą.

Kepyklėlė

Kepyklėlė

Užsakykite lauktuvėms kepinius iš anksto. Užsakymui taikome 10% nuolaidą.

Vaikų darželis

Vaikų darželis

Visų koncertų metu veikia nemokamas vaikų darželis.

2021-07-17 16:00

Smuikininkas iš Prancūzijos Phillipe Graffin ir pianistas Justinas Šervenikas susitiks muzikiniam pokalbiui PASAGOJE.

Prancūzų smuikininkas Phillipe Graffin mokėsi pas šviesios atminties Joseph Gingold ir Philipp Hirschhorn. Jis yra plačiai pripažintas kaip prancūziško repertuaro bei retai atliekamos ir šiuolaikinės muzikos interpretatorius.

Jis naujai atrado Chausson “Poemos” ir Ravelio “Čigonės” originalias versijas ir atliko pamirštus Faure ir anglų kompozitoriaus Samuel Coleridge-Taylor koncertus smuikui.

Smuikininkas grojo su didžiausiais mūsų laikų muzikais – lordu Menuhinu, M. Rostropovičium, Martha Argerich and S. Commisiona. Jis nuolat bendradarbiauja su violončelistais Gary Hoffmann ir Truls Mork, pianistais Pascal Dovoyon, Stephen Kovasevič, Claire Desert ir “Chilingirian” kvartetu. Ph. Graffin yra kamerinės muzikos festivalio “Consonances” Sant Nazare (Prancūzija) įkūrėjas ir meno vadovas. Jis koncertavo BBC Proms kameriniės muzikos koncertų cikle, buvo keleto kamerinių projektų Londono “Wigmore Hall” meno vadovu. Kaip solistas jis koncertavo Europoje bei su daugeliu Didžiosios Britanijos orkestrų.

Ne vienas kompozitorius yra parašęs jam kūrinių – David Matthews, Yves Prin, Vassili Lobanov, Philippe Hersant. Lietuvių kompozitorius Vytautas Barkauskas dedikavo atlikėjui savo Koncertą smuikui “Jeux”, bei parašė Dvigubą koncertą “Duo Concertante” jam ir altistei Nobuko Imai. Nesenai rusų kompozitorius Rodion Ščedrin sukūrė Koncertą smuikui, trimitui ir styginių orkestrui ir dedikavo Philippe Graffin’ui.

Philippe įrašė Ysaye Sonatas, visus Chausson kamerinius kūrinius, tris Saint-Saens koncertus smuikui, retai atliekamus prancūzų kompozitorių kūrinius smuikui ir orkestrui, bei retai atliekamas Pierre de Breville ir Joseph Canteloube sonatas (Hyperion). Avie Records įršašų kompanija išleido jo įgrotą afro-anglų kompozitoriaus Samuel Colaridge-Taylor Koncertą smuikui ir Debussy, Enesco ir Ravelio kūrinių rečitalį. Be pernai Avie Records įrašų kompanijoje įgrotų Elgaro Koncerto ir Chausson “Poemos” originalių versijų, bei ASV Gold įrašų studijoje su Raphael Wallfisch įgrotos Miklos Rosza “Sinfonia Concertante”, Graffin’as nensai išlido dvigubą Mozarto duetų ir “Sinfonia Concertante” kompaktinę plokštelę su Nobuko Imai.

Philipe Graffin griežia smuiku, kurį Domenico Busano pagamino 1730 m. Venecijoje. Pastaruoju metu smuikininkas dėsto Paryžiaus ir Briuselio muzikos akademijose.

Pianistas Justas Šervenikas gimė 1987 m. muzikų šeimoje. Pirmąsias muzikos pamokas gavo aštuonerių, mokėsi B. Dvariono muzikos mokykloje (mokytojos J.Augaitienės klasėje). Nuo 2002 m. mokslus tęsė Nacionalinėje M.K.Čiurlionio menų mokykloje, profesorės V. Vitaitės klasėje. Nuo 2006 m. įstojo į Lietuvos muzikos ir teatro akademiją prof . V. Vitaitės klasę. 2008-2009 m. studijavo Hanoverio aukštojoje muzikos ir teatro mokykloje. 2011 m. baigė bakalauro studijas. 2013 m. baigė magistro solisto studijas prof. V.Vitaitės klasėje.

Pianistas Justas Šervenikas nuo 2006 m. pradėjo aktyvią koncertinę veiklą. Surengta daug koncertų įvairiuose Lietuvos koncertinėse salėse: Lietuvos Nacionalinėje filharmonijoje, Klaipėdos koncertų salėje, Kauno filharmonijoje, bei daugelyje kitų salių. Kaip solistas ar kamerinio ansamblio narys gastroliavo Baltarusijoje, Vokietijoje, Belgijoje, Danijoje, Norvegijoje, Rusijoje, Latvijoje, Estijoje, Didžiojoje Britanijoje, Italijoje, Meksikoje. Grojo kartu su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos, Klaipėdos kameriniais orkestrais, Lietuvos kameriniu orkestru, San Luis Potosi simfoniniu orkestru, Skipton Camerata.

Programa:

L. van Beethoven – sonata smuikui ir fortepijonui Nr 5, op 24 (Pavasario sonata)
E. Grieg – sonata smuikui ir fortepijonui Nr 1, op 8.
E. Ysaye – sonata Posthoumus (Premjera Lietuvoje)
M. Ravel – rapsodija smuikui ir fortepijonui “Čigonė”

Pasiklausyti: