2023
Liepos
1
16:00

Kelias link aušros: „Klaipėda Piano Masters“ laureatai Paliesiaus dvare

Atlikėjai: Daria Sannikova (fortepijonas, Ukraina), Mariia Kurhuzova (fortepijonas, Ukraina / Lietuva), Yana Serbina (fortepijonas, Ukraina / Lietuva), Artem Tereshchenko (fortepijonas, Ukraina) Koncerto data: 2023-07-01 16:00
Bilietų kainos rezervacijai: Mėlynas sektorius - 15€, Geltonas sektorius - 20€, Raudonas sektorius - 30€

Rezervuokite nakvynę prieš arba po koncerto. Paspauskite mygtuką DOMINA ir atlikus užsakymą su Jumis susisieks dvaro administratorė.

DOMINA NAKVYNĖ

Papildomas paslaugas rezervuokite:
El. p. info@paliesiausdvaras.lt arba tel. +370 626 82 760.

Šio koncerto pasiūlymai

KELIONĖ AUTOBUSU

KELIONĖ AUTOBUSU

Galite rinktis kelionę į koncertą mūsų transportu! Plačiau

Pageidaujantys atvykti iš Vilniaus į Paliesiaus dvare vyksiantį koncertą ir grįžti atgal registruojasi el.p. info@paliesiausdvaras.lt, Tel.: +370 626 82 760

Kelionės į koncertą ir namo kaina asmeniui – 20 Eur.

*Kelionė autobusu organizuojama susidarius 10-ties žmonių grupei.

** Kelionės organizuojamos iki koncerto likus ne mažiau nei 7 dienoms.

Parduotuvėlė

Parduotuvėlė

Prieš koncertą kviečiame aplankyti ypatingų prekių Paliesiaus dvaro parduotuvėlę.

Kepyklėlė

Kepyklėlė

Užsakykite lauktuvėms kepinius iš anksto. Užsakymui taikome 10% nuolaidą.

DVARO VYNO RŪSYS

DVARO VYNO RŪSYS

Prieš koncertą kviečiame aplankyti išskirtinį Paliesiaus dvaro vyno rūsį. Plačiau

Kviečiame registruotis el.p. info@paliesiausdvaras.lt, Tel.: +370 626 82 760

Dvaro rūsyje laikoma virš 200 rūšių rinktinių Prancūzijos vynų.
Dvaro darbuotojai mielai Jus palydės ir supažindins.

2023-07-01 16:00 - 17:00

Visada nelengva sukurti programą iš itin kontrastingų kūrinių, aprėpiančių kelis muzikos šimtmečius. Ypač jei atlikėjai – keturios asmenybės su nesupainiojamais charakteriais ir amplua. Tai muzikos poetė, jautrioji Daria Sannikova, giliamintė filosofė Mariia Kurhuzova, tikra gamtos stichija scenoje Yana Serbina bei linksmasis šoumenas Artem Tereshchenko. Keturių KPM laureatų iš Ukrainos kartu sukurta programa atskleidžia jų skirtumus, apjungiamus vieno bendro tikslo – kartu pasiekti aušrą, o su ja naują vilties ir šviesos kupiną dieną jų mylimai šaliai. Tad kviečiame palaikyti šio tikslo siekiančius pianistus klausantis jų pasirodymų Paliesiaus dvare!

Didžiausia Baltijos šalyse pianistų akademija „Klaipėda Piano Masters“ kasmet Lietuvoje ir Vokietijoje rengia savo talentingiausių pianistų rečitalius, skirtus publikai pristatyti savo kūrybinius sumanymus ir išbandyti akademijos metu įgytas žinias. Šiam koncertui Paliesiaus dvare susibūrė keturi pastarųjų metų KPM atradimai iš Ukrainos.

Klaipėdoje vasaromis veikianti akademija skatina jaunus pianistus kuo plačiau žvelgti į muzikinės karjeros subtilybes, neapsiribojant vien skambinimo fortepijonu tobulinimu. Tarp akademijoje gvildenamų temų patenka tokie ilgalaikės karjeros aspektai kaip efektyvi laiko vadyba, įvaizdžio kūrimas, įdomių programų ir sceninių sprendimų paieškos, psichologinis pasiruošimas scenai, sveika gyvensena. Įkurta 2017 m. pianisto Gintaro Januševičiaus pagal precedento visame pasaulyje neturinčią programą, ji kasmet sutraukia vis daugiau pianistų iš viso pasaulio. Daugiau apie akademiją galima sužinoti puslapyje www.kpm.lt arba jų „Instagram“ bei „Facebook“ platformose.

Daria Sannikova (g. 2005 m.) baigė Charkivo valstybinį muzikos licėjų, o dabar studijuoja Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijoje. Ji yra gavusi ne vieną stipendiją: M. Yeshchenko muzikos fondo, fortepijonų gamintojų „Feurich“ apdovanojimą už geriausią Lenkijos kompozitoriaus kūrinio atlikimą, Charkivo mero stipendiją.

Jau nuo 2014 m. pianistė skina apdovanojimus įvairiuose tarptautiniuose konkursuose ir festivaliuose: pavyzdžiui, ji yra XI-ojo tarptautinio Balio Dvariono konkurso, tarptautinio S. Richterio konkurso, IV-ojo tarptautinio klasikinės muzikos festivalio laureatė, XIV-ajame tarptautiniame V. Krainevo konkurse ji laimėjo diplomą ir ypatingą apdovanojimą už geriausią barokinio kūrinio atlikimą, o Europos festivalyje konkurse „XXI a. talentai“ gavo pirmąją premiją.

Lietuvos / Ukrainos pianistė Mariia Kurhuzova yra Nacionalinio Balio Dvariono konkurso laureatė, taip pat laimėjusi premijas Volodymyro Krainevo jaunųjų pianistų konkurse Ukrainoje ir tarptautiniame Otaro Taktakishvilio konkurse Gruzijoje. Ji yra pasirodžiusi įvairiuose festivaliuose Lietuvoje, Vokietijoje ir Ukrainoje, o savo įgūdžius ugdė dalyvaudama meistriškumo kursuose su Gintaru Januševičiumi, Avedisu Kouyoumdjianu, Hortense Cartier-Bresson, Williamu Fongu, Ralfu Nattkemperiu ir kitais.

M. Kurhuzova yra gavusi M. Yeshchenko muzikos fondo stipendiją, taip pat dotacijas pagal partnerystę su Vere muzikos fondu (Ukraina). Pianistė yra kilusi iš Charkivo, kur mokėsi Charkivo valstybiniame muzikos licėjuje pas Nataliją Skrebcovą. Dabar ji gyvena Kaune ir studijuoja Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijoje, Justo Dvariono klasėje.

Lietuvos / Ukrainos pianistė Yana Serbina yra pelniusi tarptautinio jaunimo muzikos konkurso „Scarlatti“ apdovanojimą, ji taip pat yra Romos tarptautinio pianistų konkurso ir nacionalinio konkurso Charkive laureatė. Ji yra dalyvavusi ne viename festivalyje ir projekte Lietuvoje ir Ukrainoje, o įgūdžius tobulino meistriškumo kursuose su Gintaru Januševičiumi, Maciejumi Zagórskiu, Inga Liukaityte-Kang ir kitais. 2022 m. ji gavo stipendiją iš Lietuvos kultūros tarybos.

Iš Ukrainos kilusi pianistė mokėsi Charkivo valstybiniame muzikos licėjuje pas Oleną Koleshnikovą, o po to studijavo Charkivo nacionaliniame menų universitete, prof. Sergey’aus Yushevichiaus klasėje. Prasidėjus karui Ukrainoje, pianistė persikraustė į Lietuvą, Kauną, kur dabar gyvena ir studijuoja Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijoje, Justo Dvariono klasėje.

Ukrainos pianistas Artem Tereshchenko gimė Dnipre 2001 m. Pirmus žingsnius muzikoje jis žengė septynerių metų, laimėdamas pirmąją premiją Ukrainos F. Chopino ukrainietiškos ir lenkiškos muzikos festivalyje. Nuo pat vaikystės jis turėjo aktyvią vaizduotę ir labai įvairiapusiškus interesus, sėkmingai užsiėmė sportu ir įvairiais menais. Taip pat dalyvavo tarptautiniuose konkursuose: pavyzdžiui, tarptautiniame pianistų konkurse Milane 2016 m. laimėjo pirmąją premiją, o tarptautiniame pianistų konkurse Hanoveryje ir 63-iajame tarptautiniame Vokietijos fortepijonų gamintojo „Grotrian-Steinweg“ pianistų konkurse, dedikuotame Clarai Schumann, tapo finalistu.

Jis taip pat 2019 m. tapo tarptautinės stipendijų programos „Yamaha“ finalistu. Pianistas yra grojęs su akademiniu simfoniniu Dnipro operos ir baleto teatro orkestru, dalyvaudamas jaunųjų talentų festivalyje „Youth Spreads Its Wings“, ir su Dniepropetrovsko filharmonijos akademiniu simfoniniu orkestru – daugiau kaip dešimt kartų. Pianistas baigė Dnipro muzikos akademiją, pavadintą M. Glinkos vardu, kur mokėsi prof. N. Melnikovos klasėje, o dabar studijuoja Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijoje, Justo Dvariono klasėje.

 

PROGRAMA:

Frederic Chopin – Polonezas As-Dur, Op. 53 “Heroiškasis”
Cesar Franck – Preliudas, choralas ir fuga
Igor Stravinsky / Guido Agosti – Siuita iš baleto “Ugnies paukštė”

PERTRAUKA

Johann Sebastian Bach / Ferruccio Busoni – Tokata ir fuga D-Moll, BWV 565
Frederic Chopin – Keturios mazurkos, Op. 17
Nikolai Kapustin – Aštuoni koncertiniai etiudai, Op. 40

 

PASIKLAUSYTI:

Daria Sannikova:

Mariia Kurhuzova:

 

Yana Serbina:

 

Artem Tereshchenko:

 

0
    0
    Krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę