2023
Lapkričio
25
16:00

Grigališkųjų giesmių koncertas „Meditacijos Mergelei Marijai“

Atlikėjai: Grigališkasis ansamblis „Schola Cantorum Assumptionis“: Miglė Dikšaitienė, Gilma Giedraitė, Giedrė Gurevičienė, Roma Kazlauskaitė-Sausdravienė, Violeta Tumasonienė, Rimantas Andrikonis, Darius Andziulis. Meno vadovė – Beata Baublinskienė. Aistė Bružaitė (kanklės) | Lietuva Koncerto data: 2023-11-25 16:00
Bilietų kainos rezervacijai: Mėlynas sektorius - 20€, Geltonas sektorius - 30€, Raudonas sektorius - 40€

Rezervuokite nakvynę prieš arba po koncerto. Paspauskite mygtuką DOMINA ir atlikus užsakymą su Jumis susisieks dvaro administratorė.

DOMINA NAKVYNĖ

Papildomas paslaugas rezervuokite:
El. p. info@paliesiausdvaras.lt arba tel. +370 626 82 760.

Šio koncerto pasiūlymai

KELIONĖ AUTOBUSU

KELIONĖ AUTOBUSU

Galite rinktis kelionę į koncertą mūsų transportu! Plačiau

Pageidaujantys atvykti iš Vilniaus į Paliesiaus dvare vyksiantį koncertą ir grįžti atgal registruojasi el.p. info@paliesiausdvaras.lt, Tel.: +370 626 82 760

Kelionės į koncertą ir namo kaina asmeniui – 25 Eur.

*Kelionė autobusu organizuojama susidarius 10-ties žmonių grupei.

** Susidarius virš 15 žmonių grupei, kelionės kaina asmeniui – 20 Eur.

*** Kelionės organizuojamos iki koncerto likus ne mažiau nei 7 dienoms.

Parduotuvėlė

Parduotuvėlė

Prieš koncertą kviečiame aplankyti ypatingų prekių Paliesiaus dvaro parduotuvėlę.

Kepyklėlė

Kepyklėlė

Užsakykite lauktuvėms kepinius iš anksto. Užsakymui taikome 10% nuolaidą.

DVARO VYNO RŪSYS

DVARO VYNO RŪSYS

Prieš koncertą kviečiame aplankyti išskirtinį Paliesiaus dvaro vyno rūsį. Plačiau

Kviečiame registruotis el.p. info@paliesiausdvaras.lt, Tel.: +370 626 82 760

Dvaro rūsyje laikoma virš 200 rūšių rinktinių Prancūzijos vynų.
Dvaro darbuotojai mielai Jus palydės ir supažindins.

2023-11-25 16:00 - 17:00

„Meditacijos Mergelei Marijai“ – tai grigališkųjų giesmių koncertas, kuriame seniausiąjį katalikų bažnyčios liturginį giedojimą pratęsia ir papildo subtilus kanklių skambesys. Grigališkasis choralas skaičiuoja daugiau nei tūkstantį metų. O šiame koncerte skambės giesmės iš vietinių Lietuvos XIV–XV a. rankraščių, saugomų Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekoje. Šios rankraštinės knygos priskiriamos vienuoliams bernardinams – vienai iš didžiausių senojo Vilniaus ir svarbiausių Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės vienuolijų. Vilniaus bernardinai savo klestėjimo laikais turėjo itin turtingą biblioteką bei skriptoriumą (vietą, kur buvo perrašomos knygos). Koncerto programos pagrindą sudaro Mergelei Marijai skirtos giesmės, mat bernardinų dvasingumui Mergelės Marijos kultas buvo nepaprastai svarbus. Dievo Motinai skirtos giesmės pasižymi išpuoštomis melodijomis, o jų užrašymas – nuostabiomis iliuminacijomis. Koncerte „Meditacijos Mergelei Marijai“ skamba kūriniai, atrinkti iš Marijai skirtų liturginių švenčių, užrašytų dviejuose vilnietiškuose giesmynuose.

Daugelis giesmių koncerte skamba pirmą kartą po ilgų amžių pertraukos. Iniciatyvos prikelti rankraščiuose užrašytus kūrinius ėmėsi muzikologė Beata Baublinskienė, tyrinėjanti bernardinų grigališkąjį palikimą. Ji yra inicijavusi ne vieną grigališkojo choralo koncertą Lietuvoje. Kaip grigališkojo choralo tyrėja ir atlikėja – kantorė – savo meistriškumą tobulino studijose Krokuvoje, o įvairių ansamblių sudėtyse koncertavo Lietuvoje, Lenkijoje, Italijoje, Prancūzijoje.

Kūrinius atlieka grigališkasis ansamblis „Schola Cantorum Assumptionis“: jo branduolys jau daugiau kaip dešimt metų gieda Vilniaus pranciškonų Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje. Čia brolių pranciškonų nuo amžių globojamoje šventovėje grigališkosios giesmės tarsi sugrąžina laiką atgal – į tą metą, kai XIV–XV a. Vakarų krikščionybė tik skynėsi kelią Lietuvoje.

Giesmių nuotaiką pratęs Aistės Bružaitės atliekamos kanklių improvizacijos ir keletas kūrinių. Tai viena žinomiausių savo instrumento atlikėjų Lietuvoje. Kaip koncertuojanti kanklininkė ji jau antrą dešimtmetį aktyviai dalyvauja Lietuvos ir užsienio muzikiniame gyvenime. Įvairių ansamblių sudėtyse parengė ir išleido keturias kompaktines plokšteles. Plėsdama kanklių muzikos galimybes, dalyvauja bendruose projektuose su klasikinių muzikos instrumentų atlikėjais ir orkestrais, groja įvairiuose ansambliuose, bendradarbiauja su šiuolaikiniais kompozitoriais, nevengia iššūkių ir naujovių. Naują programą su grigališkuoju ansambliu Aistė Bružaitė vertina kaip galimybę atskleisti dar vieną savo kūrybinės asmenybės pusę.

Programa „Meditacijos Mergelei Marijai“ pirmą kartą nuskambėjo visai neseniai – birželio 16 d. Vilniaus Šv. Kryžiaus bažnyčioje „Kultūros nakties“ programoje. Koncertas sulaukė ypatingo susidomėjimo – tąkart visi norintys paklausyti nuostabiųjų giesmių netilpo į šventovę.

„Meditacijos Mergelei Marijai“ suteikia klausytojams galimybę atitolti nuo kasdienio šurmulio ir pasinerti į savitą, grigališkųjų giesmių ir kanklių muzikos kuriamą, skambančią tylą.

 

PROGRAMA:

Antifona | antiphon Regina celi
Himnas | hymn Quam pulchra
Alleluia Ave Maria
Komunija | communion Beata viscera
Kanklių meditacija | Kanklės meditation
Komunija | communion Ecce virgo
Ofertorius | offertory Ave Maria
Alleluia Virga yesse
Kanklių meditacija | Kanklės meditation
Antifona | antiphon Salve Regina
Kyrie IX Cum jubilo su kanklėmis | with kanklės

0
    0
    Krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę