2023
Lapkričio
18
16:00

Duo Andersson: „Dabartyje”

Atlikėjai: Julija Ivanovaitė (smuikas), Paulius Andersson (fortepijonas) Koncerto data: 2023-11-18 16:00
Bilietų kainos rezervacijai: Mėlynas sektorius - 20€, Geltonas sektorius - 30€, Raudonas sektorius - 40€

Rezervuokite nakvynę prieš arba po koncerto. Paspauskite mygtuką DOMINA ir atlikus užsakymą su Jumis susisieks dvaro administratorė.

DOMINA NAKVYNĖ

Papildomas paslaugas rezervuokite:
El. p. info@paliesiausdvaras.lt arba tel. +370 626 82 760.

Šio koncerto pasiūlymai

KELIONĖ AUTOBUSU

KELIONĖ AUTOBUSU

Galite rinktis kelionę į koncertą mūsų transportu! Plačiau

Pageidaujantys atvykti iš Vilniaus į Paliesiaus dvare vyksiantį koncertą ir grįžti atgal registruojasi el.p. info@paliesiausdvaras.lt, Tel.: +370 626 82 760

Kelionės į koncertą ir namo kaina asmeniui – 25 Eur.

*Kelionė autobusu organizuojama susidarius 10-ties žmonių grupei.

** Susidarius virš 15 žmonių grupei, kelionės kaina asmeniui – 20 Eur.

*** Kelionės organizuojamos iki koncerto likus ne mažiau nei 7 dienoms.

Parduotuvėlė

Parduotuvėlė

Prieš koncertą kviečiame aplankyti ypatingų prekių Paliesiaus dvaro parduotuvėlę.

Kepyklėlė

Kepyklėlė

Užsakykite lauktuvėms kepinius iš anksto. Užsakymui taikome 10% nuolaidą.

DVARO VYNO RŪSYS

DVARO VYNO RŪSYS

Prieš koncertą kviečiame aplankyti išskirtinį Paliesiaus dvaro vyno rūsį. Plačiau

Kviečiame registruotis el.p. info@paliesiausdvaras.lt, Tel.: +370 626 82 760

Dvaro rūsyje laikoma virš 200 rūšių rinktinių Prancūzijos vynų.
Dvaro darbuotojai mielai Jus palydės ir supažindins.

2023-11-18 16:00 - 17:00

Duo Andersson – tai vieni ryškiausių Lietuvos jaunosios kartos muzikų, smuikininkė Julija Ivanovaitė ir pianistas Paulius Andersson. Tarptautinių konkursų laureatai, nuolat garsinantys Lietuvos vardą svetur, siekia publikai pristatyti retai atliekamus klasikinės ir šiuolaikinės muzikos kūrinius. „Tikime, jog įdomios, praturtinančios muzikos, kuri sulaukia mažiau dėmesio, yra daug – tereikia jos paieškoti“, – sako atlikėjai. Paliesiaus dvaro publikai duetas pristato šiuolaikinės muzikos programą „Dabartyje“, atspindinčią aktualiausias šiuolaikinės visuomenės problemas.

Pirmasis koncerto metu skambėsiantis kūrinys – amerikiečių postminimalisto Johno Adamso trijų dalių opusas „Road Movies“, įkvėptas šiuolaikinio gyvenimo būdo – mechanizacijos, globalizacijos ir technologijų pažangos. Mašiniškas 1995 m. metais sukurto „Road Movies” garso pasaulis kviečia klausytojus į ryškią muzikinę kelionę, kurios metu kyla klausimai: ar beprotiškas, nesustojantis šiandieninis tempas daro mus laimingesniais? Ar globalizacija suartina, o gal, iš tiesų, mes tolstame vienas nuo kito? Ar žmogiškoji dvasia ir humaniškumas gali klestėti mechanizuotame pasaulyje?

Antroji „Dabartyje” dėlionės dalis – vieno produktyviausių Ukrainos kompozitorių Valentino Silvestrovo Sonata smuikui ir fortepijonui „Post Scriptum“. 1991 m. parašytas kūrinys pasižymi unikaliu Silvestrovo muzikiniu stiliumi, kuriame klasikinės tradicijos elementai susilieja su avangardinėmis technikomis. Ši sonata simbolizuoja karo Ukrainoje realybę, kuri neišvengiamai persmelkė ir visų mūsų gyvenimus bei viltį, jog kitoks rytojus išaus jau visai netrukus.

Koncerto metu Paliesiaus dvaro klausytojai turės išskirtinę galimybę išgirsti vieno žinomiausių Lietuvos kompozitorių – Vytauto Germanavičiaus – kūrinio smuikui ir fortepijonui, dedikuoto specialiai Duo Andersson muzikams, premjerą. O „Dabartyje“ programą užbaigs vieno sėkmingiausių šiuolaikinių kompozitorių – turkų muziko Fazil Say Sonata smuikui ir fortepijonui „Mount Ida“, iki šiol dar neskambėjusi Lietuvoje. 2019 m. sukurtas opusas įkvėptas globalinio atšilimo ir ekologijos temų. Pasak kompozitoriaus, šios sonatos tematika glaudžiai susijusi su 2018 m. prie Idos kalno Turkijoje įvykusia gamtine nelaime, kurios metu buvo sunaikinta šimtai tūkstančių gyvūnų ir medžių. Sonatos dalių pavadinimai – iškalbingi: pirmoji – „Gamtos sunaikinimas“, antroji – „Sužeistas paukštis“, o trečioji – „Vilties apeigos“. Išskirtinai patrauklia muzikine kalba ir idėja kompozitorius kviečia skirti dėmesį gamtai aplinkui mus ir imtis veiksmų kuriant geresnį rytojų.

Paulius Andersson – vienas perspektyviausių Lietuvos jaunosios kartos pianistų. Kilęs iš žinomos pianistų dinastijos, koncertinę veiklą Paulius pradėjo būdamas 5-erių metų. P. Andersson yra pelnęs penkiolikos tarptautinių konkursų apdovanojimus, dešimtyje jų – I‑ąsias premijas ir Grand Prix, o tarptautiniame pianistų forume „Beszczady bez granic“ (Lenkija) buvo apdovanotas pagrindiniu prizu – Auksinio Parnaso laureato titulu.

Pianistas yra surengęs koncertus JAV, Indonezijos, Lenkijos, Čekijos, Vengrijos, Vokietijos, Danijos, Suomijos, Švedijos, Olandijos, Prancūzijos, Ispanijos, Slovakijos, Gruzijos, Ukrainos, Rusijos, Baltarusijos ir Lietuvos koncertų salėse, tai pat skambinęs prestižiniuose Lietuvos (Pažaislio, Kristupo, Bistrampolio, M. K. Čiurlionio muzikos ir kt.) bei užsienio festivaliuose. 2005 m. P. Andersson atstovavo Lietuvą Japonijoje dalyvaudamas pasaulinės parodos EXPO koncertuose.

Paulius nuolat koncertuoja kaip solistas su žymiausiais Lietuvos ir Europos orkestrais: Lietuvos kameriniu orkestru, Lietuvos nacionalinės filharmonijos simfoniniu orkestru, Šv. Kristoforo kameriniu orkestru, Čenstahova filharmonijos simfoniniu orkestru, Stalowa Wola filharmonijos simfoniniu orkestru, Lvovo Muzikos akademijos simfoniniu orkestru, Kutaisi simfoniniu orkestru, Bresto teatro simfoniniu orkestru ir kitais.

P. Andersson aktyviai propaguoja lietuvišką muziką, skatina kompozitorius kurti naujus, specialiai pianistui dedikuotus kūrinius.

Julija Ivanovaitė – lietuvių jaunosios kartos smuikininkė ir altininkė, prestižinių respublikinių ir tarptautinių konkursų laureatė, kaip solistė nuolat koncertuojanti su Lietuvos Nacionaliniu simfoniniu orkestru, Latvijos Nacionaliniu simfoniniu orkestru, Lietuvos kameriniu orkestru, Šv. Kristoforo kameriniu orkestru ir kitais kolektyvais.

Nuo 2011-ųjų metų J. Ivanovaitė yra Naujų idėjų kamerinio orkestro (meno vadovas – Gediminas Gelgotas) narė. Kartu su ansambliu Julija koncertuoja žymiose koncertų salėse – Leipzigo Gewandhaus (Vokietija), Sankt Peterburgo filharmonijoje (Rusija), St. Martin-in-the-Fields (Londonas, D. Britanija), bei festivaliuose – „Vilniaus Festivalis“, „Gaida“, „Usedomer Musikfestival” (Vokietija, Lenkija), „Toulon Music Festival“ (Prancūzija), „Ventura Music Festival” (Kalifornija, JAV) ir kituose.

Kartu su NIKO J. Ivanovaitė yra koncertavusi Jo Šventenybei Dalai Lamai ir Popiežiui Pranciškui, 2017 m. atstovavo Lietuvą pasaulinėje EXPO parodoje Astanoje, Kazachstane, o 2022 m. – EXPO parodoje Dubajuje, Jungtiniuose Arabų Emiratuose.

Julija Ivanovaitė ir Paulius Andersson kartu koncertuoja nuo 2014 metų. 2022 m. duetas apdovanotas diplomu ir publikos prizu Tarptautiniame Stasio Vainiūno kamerinių ansamblių konkurse.

 

PROGRAMA

John Adams (1947-) – Road Movies smuikui ir fortepijonui
relaxed groove
meditative
40% swing

Valentin Silvestrov (1937-) – Sonata smuikui ir fortepijonui Post Scriptum
Largo, Allegro
Andantino
Allegro vivace, con moto

Vytautas Germanavičius (1969-) – Naujas kūrinys smuikui ir fortepijonui (PREMJERA)

Fazil Say (1970-) – Sonata smuikui ir fortepijonui Mount Ida
Decimation of Nature
Wounded Bird
Rite of Hope

 

PASIKLAUSYTI:

0
    0
    Krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę