Lapkričio
14

Bacho siuitos violončelei solo: Žana Miniotaitė (violončelė, Lietuva)

Atlikėjai: Žana Miniotaitė (violončelė, Lietuva) Koncerto data: 2020-11-14 16:00
Bilietų kainos rezervacijai: Geltonas sektorius - 15€, Raudonas sektorius - 20€

30% NUOLAIDA BILIETAMS taikoma senjorams, moksleiviams ir studentams.
Dėl bilietų su nuolaida teirautis:
El. p. info@paliesiausdvaras.lt arba tel. +370 626 82 760.
Papildomas paslaugas rezervuokite:
El. p. info@paliesiausdvaras.lt arba tel. +370 626 82 760.
Vakarienė ir ...: PERŽIŪRĖTI

Šio koncerto pasiūlymai

Kelionė autobusu

Kelionė autobusu

Galite rinktis kelionę į koncertą mūsų transportu! Plačiau

Pageidaujantys atvykti iš Vilniaus į Paliesiaus dvare vyksiantį koncertą ir grįžti atgal registruojasi el.p. koncertai@paliesiausdvaras.lt. Kelionės į koncertą ir namo kaina asmeniui – 14 Eur.

Parduotuvėlė

Parduotuvėlė

Prieš koncertą kviečiame aplankyti ypatingų prekių Paliesiaus dvaro parduotuvėlę.

Ekskursija

Ekskursija

Likus 45 min. iki koncerto, klausytojams rengiame nemokamą ekskursiją po dvarą.

Kepyklėlė

Kepyklėlė

Užsakykite lauktuvėms kepinius iš anksto. Užsakymui taikome 10% nuolaidą.

Vaikų darželis

Vaikų darželis

Visų koncertų metu veikia nemokamas vaikų darželis.

2020-11-14 16:00

Per savo 65-erius gyvenimo metus Johanas Sebastianas Bachas parašė 1128-is kūrinius. Deja, ne visi išliko iki mūsų dienų, kai kurių kūrinių kompozitorius nespėjo užbaigti.

Siuitos violončelei solo (Suites à Violoncello Solo senza Basso) yra bene dažniausiai atliekami ir didelės atlikėjo meistrystės reikalaujantys kūriniai violončelei. Manoma, kad J. S. Bachas jas parašė apie 1717–1723 metus (palyginimui – šiek tiek vėliau, nuo 1736 metų Paliesiaus dvaras, kuriame vyks šis koncertas, tapo Livonijos valdžios pareigūnų Kublickių šeimos nuosavybe).

Barokinės siuitos įprastai prasideda Preliudu (Prélude – improvizacinio pobūdžio įžanga) ir vėliau seka šokiai: Alemanda (Alemande), Kurantė (Courante), Sarabanda, toliau – Menuetas (Menuetas) arba Burė (Bourrée), arba Gavotas (Gavotte) ir siuitą baigia Žiga (Gigue).

Šios popietės koncerte violončelininkė Žana Miniotaitė atliks tris – Pirmąją, Trečiąją ir Šeštąją – Bacho siuitas. Solistė yra Maskvos P. Čaikovskio konservatorijos absolventė, įvairių tarptautinių konkursų laureatė, gimusi Petrozavodske (Rusija), pirmą kartą su šeima sugrįžusi į Lietuvą 1995-ais metais.

Įvairias epochas apimantis Žanos repertuaras, domėjimasis baroko ir šiuolaikine muzika ir individualios raiškos paieška liudija apie platų atlikėjos akiratį ir atlikimo individualumą, o jos atliekama muzika skambėjo Lietuvos, Lenkijos, Rusijos, Prancūzijos, Vokietijos, Norvegijos miestose. Gyvendama Maskvoje, Žana reguliariai grodavo Lietuvos Respublikos ambasados renginiuose, dalyvavo muzikos festivaliuose Maskvoje, Sankt Peterburge, Kaliningrade, Vilniuje (festivalis „Sugrižimai“ Vilniuje, Taneevo festivalis Vladimire ir kiti).

Taip pat Žana yra daugelio meistriškumo kursų dalyvė, kur ji dirbo su tokiais muzikantais, kaip D. Geringas, J. Sollima, A. Rudin, N. Shahovskaya, M. Leskovar, U. Clerici, A. Bonduryansky, D. Shapovalov, E. Testelec, Xavier Philips, Laczlo Fenyo, Nicholas Jones, Christian Frattima ir kiti.

Žana Miniotaitė yra Forza Trio narė.

Koncerto programa:

J.S.Bach:

Siuita violončelei No.1 G-dur BWV 1007,

Siuita violončelei solo No.3 C-dur BWV 1009,

Siuita violončelei solo No.6 D-dur BWV 1012

Pasiklausyti: